לחם עבודה

בלוג בוטיק לקולינריה

אליוט – הפספוס כולו שלנו

''אליוט (נולדה במקור כשרון בן עזר) עולה לבמה. היא קצת מתרגשת ובמבט ראשון אני חושש שזה ערבוב של התרגשות עם משהו נוסף.היא עומדת לבדה על הבמה הקטנה באוזן בר וסביבה כלי נגינה רבים.

לרגע נדמה שזו עומדת להיות הופעה של אדם אחד בסגנון של פעם שהוא עולה לבמה עם טייפ גדול שיוציא את המוזיקה.

היא עומדת מול הקהל הקטן והאינטימי ומוציאה מתוכה ביצוע מרגש עד צמרמורת לשיר: “לאבא שלי יש סולם”.

 

''

 

בשורה הראשונה יש 3 כסאות שמורים לאליוט. יושבות שם שתי נשים וגבר מבוגר עם שיער לבן. האם זה האבא הפרטי של אליוט? האם לכבודו בוצע השיר בהתרגשות כה גדולה? קשה לי להגיד אך ההתרגשות ניכרת היטב בשירה של אליוט ולעתים הקול קרוב לשבירה.

* עדכון – לאחר שיחת הבהרה עם אליוט, האדון שישב בקהל אינו אביה. בצער רב שמעתי כי אביה נפטר בזמן העבודה על האלבום והשיר מוקדש לזכרו. יהיה זכרו ברוך*

יש לה קול לגברת, שתהיה בריאה. נראה לי שזה אחד הפספוסים הגדולים של התרבות הישראלית. היום כולם מקדשים את הפספוסים של כוכב נולד ומולנו עומדת מישהי שהיא כוכבת גדולה בעיניי. כוכבת שקל לנו הישראלים לפספס.

את אליוט הכרתי כמתבגר בעזרת התקליט המופתי שעל עטיפתו כיכב מטאטא בגוונים סגולים. זה היה דיסק שהסתובב כמעט בכל הבתים של המגניבים. היו בו כמה שירים שעד היום אני יודע לצטט בעל פה כמו גיבור בצבא ההגנה, חלמתי תבל מכוסה אפר וכמובן זיוה שלבטח עשה חיים קשים לכל זיוה באשר היא.

אז את אליוט היה קל לפספס בגלל כמעט כל הסיבות שבעולם – שמאלנית, לסבית מוצהרת, אחת שעושה בדיוק אבל בדיוק מה שבזין שלה.

''

 

לקראת הביקורת עשיתי עליה ויקי קצר וכל שורה גרמה לי לחייך ולהיות מופתע ולהכיר טוב יותר את המגניבות שלה.

קודם כל הצחיק אותי לקרוא שהכינוי אליוט דבק בה בשנות ה-80 בגלל הדמיון לדרקון אליוט מהסרט חברי הדרקון אליוט. יש יותר מגניב מזה?

לא הופתעתי לגלות שהיא שירתה בגל”צ (תאמינו לי, האישה הזאת מבינה וחיה מוזיקה בהזרקה לתוך הוורידים). עוד יותר לא הופתעתי לקרוא שהיא נזרקה משם במהלך השירות בשל דה-מורליזציה. כמישהו שבא מגוף התקשורת המקביל – בעיניי זו תעודת כבוד.

משם המשכתי לקרוא שהיא כתבה פס קול להמון סרטים ותכניות ישראליות.

בגלל אורח החיים ובשל קוטנה של המדינה היא מהר מאד מצאה את עצמה בורחת מכאן למחוזות רחוקים כדי לחיות את השחרור המיני והנפשי – קצת אמסטרדם, קצת לונדון. מדי פעם חזרה לגיחות לישראל והיא כאן חזרה מ 2002.

יש לה אפילו ילדה. ומי אם לא בת הזוג הכי מגניבה שאפשר לחשוב עליה – השפית איילת לטוביץ שהיא מותק בזכות עצמה.

להופעה מצטרפת עינב ג’קסון כהן שהיא פצצת שיער בלתי רגילה. יכולות המוזיקליות שלה גבוהות והיא מפליאה בנגינה על פסנתר שמעוררת כל נים בגוף. דווקא לשירה שלה פחות התחברתי – יש בה משהו עוד לא בשל בשירה ובקול.

 

''

יחד איתה על הבמה יהוא ירון שניגן על הבס. שמחתי מאד שהיא הזמינה אותו לבמה כי עד אותו רגע נדמה שהייתי הגבר היחיד באולם. לא שיש בזה משהו רע מגניב

אליוט המשיכה במספר שירים חדשים וישנים ובתוכם הסינגל החדש: “שיר לים התיכון”. היא משלבת יפה בין שירים בעברית לשירים באנגלית ובכלל כיף לראות אישה שכבר עברה את שנות ה-20 המופרעות והיא עדיין בועטת ומחזיקה בצורה מרשימה את ההופעה.

היא מוציאה עכשיו תקליט חדש ומנסה לגייס כספים בדרך חברתית. ניתן לשלם מראש על התקליט ובעתיד גם מתוכננות הופעות סודיות, שיעורי דיג’יי פרטיים ועוד.

חיפושהפוסטים הנצפיםמתכונים מומלצים

  • הניוקי של אבא
  • פסטה בשמנת, פטריות וגבינות
  • קרם ברולה
  • רוסטביף אחו-שרמוטה